Svu robu pakujemo u adekvatnu ambalažu i po potrebi dovozimo do Vaše radnje!

Žitarice i proizvodi od žitarica
u zrnu: pšenica, ječam, ovas, proso, pirinač, kokičar, spelta, heljda
proizvodi: instant pahuljice ( ovas, ječam, pšenica), ekspandirane pahuljice, kornfleks bez šećera ( običan, integralni, od heljde, od bundeve), musli (razni ukusi), ovsene kaše, ovsene mekinje, ražene mekinje, ječmene mekinje, pšenične mekinje, brašna, testenine

Semenke
suncokret, bundeva (golica), mak, lan, susam, pinjoli
U semenkama se nalaze brojni hranljivi sastojci, koji prijaju našem organizmu, a što je najvažnije – nemaju nikakva negativna i štetna dejstva.
IZDVAJAMO:
Pinjoli su plodovi bora ( semenke šišarki) roda Pinus, čiji se krupniji primerci koriste za ishranu. U starom Rimu, od samlevenih pinjola, badema i sirćeta, pripremala se jedna vrsta senfa. Pinjoli sadrže ulje i belančevine, mikrominerale, vitamine A, C, D i E, a koriste se kao lekovito sredstvo protiv uzmenirenosti, tuberkuloze, kod poremećaja rada bubrega, mokraćne bešike.

Mahunarke
sočivo, pasulj, naut, leblebija, grašak (sušeni), sirova soja, pečena soja
Ono što se najčešće potpuno zaboravlja kada je reč o mahunarkama jeste sadržaj topljivih i netopljivih vlakana. Vlaknasta struktura je važna za probavu i metabolizam kao i sve ostale. Ona zadržava vodu, prikuplja toksine, povećava volumen crevnog sadržaja, sprečava zatvor, smanjuje rizik od pojave raka debelog creva i nekih drugih oboljenja (divertikuloze).
Izdvajamo:
Naut je odličan izvor proteina. U sebi sadrži veliki procenat biljnih vlakana, za koje je opšte poznato da pomažu u snižavanju nivoa holesterola. Lako je svarljiv pa ne opterećuje sistem za varenje, a s obzirom da sadrži veliku količinu magnezijuma, naročita konzumacija se preporučuje onima koji vode “brz i moderan” način života.

Soja i proizvodi od soje
Samo zato što nije lek koji leči sve bolesti, ne znači da soja nije korisna… U poslednjih nekoliko godina, postala je neizbežna namirnica na trpezi većine ljudi, umesto mesa, pa je često mnogi konzumiraju kao tofu,sojine odreske i ljuspice. Bogata jeprirodnim vlaknima, vitaminima B kompleksa, antioksidantima i dobar je izvor proteina.

Makrobiotika
alge, banča, kukiča, umeboši šljive, umeboši sirće, miso pasta, shoy sos, tamari sos, nigari sos, soya sos.
Standardna makrobiotička ishrana sastoji se od: 50% integralnih žitarica, 25% sezonskog povrća, 10% proteina, 5% algi, 5% supe ili čorbe i 5% voća, orašastih plodova ili semenki.Osnovni sastojci makrobiotičkog obroka uključuju žitarice, proteine, morsko povrće (alge), drugo povrće, kiselo povrće i povremeno desert.
Izdvajamo:
Umeboši sirće se dobija kao nusproizvod pri usoljavanju umeboši šljiva. Sirće sadrži iste hranljive sastojke kao i šljiva. Bogato je belančevinama, mineralima, kalcijumom, gvožđem i fosforom. Limunska kiselina u umeboši šljivama pomaže rad jetre, stimuliše izbacivanje radioaktivnih supstanci iz tela, poboljšava rad creva. Koristi se kao i svako drugo sirće.

Orašasto, sušeno i kandirano voće
orašasti plodovi: orah, indijski orah, brazilski orah, badem, lešnik, pistać, kikiriki.
suvo: grožđe, smokva, kajsija, šljiva, banana, aronija
kandirano: borovnica, brusnica, aronija, višnja, trešnja, jagoda, malina, đumbir, urma, papaja, mango, anananas, pomelo, kora od limuna i kora od narandže.
Izdvajamo:
Đumbir je koren pomalo gorkog i ljutkastog ukusa i blagog limunastog mirisa. Zbog svojih lekovitih svojstava jako je cenjen u medicini i kuhinji. U kuhinji se koristi svež i nariban kao dodatak jelima ili kod pripreme čaja i sličnih napitaka, a isto tako i ušećeren (kandiran) kao ukusna i zdrava slatka grickalica

Proizvodi pogodni za ishranu dijabetičara
džemovi, zaslađivači, stevia, keks, kompot zaslađen fruktozom, med za dijabetičare, puding sa steviom, šlag sa fruktozom, sirup zaslađen fruktozom, kremovi, čokolade
Jedan od osnovnih principa, u lečenju obolelih od dijabetesa, je primena adekvatne ishrane. Važno je očuvati odnos između ugljenih hidrata ( 50% – 60%), masti (30%) i proteina (20%)
Izdvajamo:
Biljka Stevia se već vekovima koristi kao zaslađivač u Paragvaju i Brazilu, a od skoro je popularna i kod nas. Stevia ne sadrži kalorije, ugljene hidrate, ne povećava krvni pritisak i u potpunosti je prirodnog porekla.

Bezglutenski proizvodi
testenine, brašna, keks, slane grickalice, puding bez glutena i kazeina
Učestali stomačni grčevi, slabost, gubitak kilograma i alergije, mogu ukazivati na intoleranciju glutena – pšeničnog proteina, koji se nalazi u pšenici, ječmu i raži, kao i u svim proizvodima koji se od njih proizvode. Najviše problema, odnosno najizražajnije simptome, imaju osobe koje boluju od celijakije – bolesti tankog creva i jedino rešenje, kako bi normalno živeli, jeste da se u potpunosti odreknu namirnica sa glutenom.

Posni proizvodi
biljni namazi, biljni napici, posne slane grickalice, posni slatki program, posni šlag, posna testenina, proizvodi od soje
Posne namirnice pomažu smanjenje masnoće u krvi, regulišu varenje i krvni pritisak, smanjuju šećer u krvi, redukuju telesnu težinu i pomažu kod detoksikacije organizma. U posni program spada gotovo ceo BIO UNA asortiman.

Organski proizvodi
razne žitarice i mahunarke, organska ulja, organska kozmetika
Organske proizvode odlikuje intenzivniji ukus i miris i smanjeni sadržaj zagađivača, potencijalnih kancerogenih nitrata, potpuni nedostatak aditiva, konzervansa, emulgatora, veštačkih boja, aroma, antibiotika, hormona, lekova i GMO.

Biljna ulja
hladno ceđena: lan, suncokret, susam,…
rafinisana: maslinovo, kokosovo,…
kozmetička: arganovo, ricinusovo, bademovo
eterična ulja
Biljna ulja od davnina su se koristila u nezi i lečenju različitih kožnih i drugih bolesti, dodavala su se lekovitim kupkama, konzumirala oralno i mazala po telu. Obiluju mnoštvom vrednih, lekovitih stvari. Neka su bogata nezasićenim masnim kiselinama, alfa i gama linolenskim kiselinama koje intezivno neguju i hrane kožu te deluju protivupalno, fitosterolima koji štite kožu od isušivanja, tokoferolima – najjačim prirodnim antioksidantima i lovcima slobodnih radikala, karotenoidima koji snažno potiču regeneraciju kože i imaju jako protivupalno delovanje, pa štite kožu od oštećenja izazvanih UV zracima.

Zdravi napici
ceđeni sokovi od voća i povrća, voćni sirupi, biljna mleka tečna i u prahu, vitaminski napici u prahu, kombuha, kupinovo vino, boza, kokosova voda
Izdvajamo:
Kokosova voda odlično gasi žeđ i ukusnija je od obične vode. Ova tečnost sadrži obilje nutrijenata koji nude mnoštvo zdravih blagodeti. Saveznik je u mršavljenju, kožu čini savršenom, odličan je lek protiv mamurluka, poboljšava varenje, hidrira, snižava krvni pritisak.

Prirodni sokovi

Zdravi namazi
puteri, namazi od soje, biljne paštete, humusi
Ako želimo zdravo da se hranimo, onda definitivno treba da izbacimo konzervirane namaze, paštete, krem sireve i ostale proizvode, koji sadrže aditive, konzervanse, kalorije i soli.
Izdvajamo:
Humus je popularno jelo koje potiče sa Bliskog istoka. To je namaz, umak ili pasta napravljena od leblebije i tahinija i obično se jede uz pita hleb, tortilje i slično, najčešće za doručak. Njegova tekstura je slična puteru od kikirikija, a njegova popularnost ne proističe samo iz ukusa, već i iz velike hranljive vrednosti.

Zdrave poslastice
integralni keks, keks zaslađen fruktozom, čokolade sa steviom, crne čokolade, čokolade bez dodatog šećera, razne vrste meda, malteks, štanglice od žitarica
Izdvajamo:
Agavin sirup se pravi od kaktusa agave. Uglavnom je svetle boje, iako se ponegde mogu naći i tamnije varijante. Blagog je i ukusa i mirisa, podseća bojom na med od bagrema. Odličan je dodatak uz doručak, palačinkama i slično i sve je popularniji kao zamena za šećer. Koristi se naročito za jela koja se ne zagrevaju, jer slatkoća iščezne prilikom izlaganja visokim temperaturama.

Program za kolače
šlag, puding, keks, kakao table, ukrasi, svećice, slike, kore, puslice, šamrolne, oblande

Začini
začini u zrnu, mleveni začini, sosevi
Začini poboljšavaju varenje i apetit, poboljašavaju ukus, boje, smanjuju soli i masnoće, daju aromu i dopunjuju hranljive supstance (minerale i vitamine) u organizmu. Danas su neizostavni sastojak svakog jela.
Izdvajamo:
Prirodna morska so je zdrava i ima terapijska svojstva, jer nastaje prirodnim procesom isparavanja slane vode, pa svi njeni sastojci ostaju sačuvani. Zahvaljujući sastavu, od preko 80 elemenata, čudnotvorno deluje na zdravlje, kožu, kosu…

Pomoćna lekovita sredstva
biljne kapi, tinkture, sirupi na biljnoj bazi, šumeće tablete, kapsule i tablete na biljnoj bazi, razni suplementi u prahu
Prirodna kozmetika
šamponi, sapuni, kreme, balzami, gelovi, melemi, pasta za zube, maske za lice